יום שבת, 30 במרץ 2013

בית בהתכתבות

לפני יותר משנה הצטרפו לחוג לקוחותיי זוג צעיר. הם התגוררו אז בבית דירות בנתניה עם שתי הבנות היפיפיות שלהם, מלא חתולים וארנב שמסתובב בבית ( "תזהרי הוא אוכל הכל" הזהירו אותי , ורק כשהתחיל לכרסם את הנעליים הבנתי מה זה אומר -הכל ) מאוחר יותר הצטרף גם גור כלבים.
הם בדיוק קנו את בית חלומותיהם במצפה בצפון הרחוק, אני נבחרתי לעזור להם להפוך את הבית שהיה רחוק אז מבית חלומות לאחד שכזה.


הנכס כפי שראיתי אותו לראשונה

ההרפתקה החלה בנסיעה משותפת שלי עם כל המשפחה לצפון לראות את הנכס הנבחר "OMG " -אין לי מילים אחרות לתאר את הבית שסבל משנים של הזנחה. 2 מפלסים וחצי, גלריה מתחת לרעפים שלא הייתה בשימוש שנים ( רק של היונים שקננו בה) ופטיו שהיה פתוח לחצר. אבל הנוף אוי הנוף.
שלב התכנונים ובחירת החומרים התבצע כמו כל פרויקט רגיל. התכנון היה מאתגר, לא כל יום נתקלים בבית כל כך מורכב ששינה את יעדו כמעט בכל חלל. קירות נשברו ונבנו, חלונות נסגרו ונפתחו, תכנון מדויק הפך כל פינה בבית המסובך הזה לפונקציונלית. אלוהים ברא את העולם בשבעה ימים, אין לי מושג איך הוא עשה את זה.

תכניות הבית על כל מפלסיו

בחירת החומרים הייתה מהנה, הזוג חלק איתי את האהבה לדברים מיוחדים, הדגש הוא על מיוחדים לא יקרים. העזה והאהבה לצבע, לאריחים שרק דמיון מוצלח מאפשר לראות את החיבור בניהם ולרהוט ממוחזר. הזוג ששהה שנים רבות בשודיה הביא איתו פרטי וינטאג' רבים משם, חלק שייכים למשפחתו של הלקוח שלי ששורשיו טמונים שם.


חלק מהחומרים שנבחרו לבית

שלב הביצוע היה כבר החלק המורכב יותר. הבעללקח על עצמו את תפקיד הקבלן הפועל והמפקח ונסע לצפון להתחיל לעבוד על הבית, הלקוחה ואני סיימנו פה את רוב רובם של הרכישות, הגיע הקיץ והמשפחה כולה עברה להתגורר בצפון. ואז החל שלב העיצוב והפיקוח שלי בהתכתבות. כן ממש ככה בהתכתבות, חשבתם שזה קורה רק בחוות מרוחקות באוסטרליה? אז לא -זה קורה גם פה.


הנה דוגמאות לתכתובות שלנו: 


"אני שולחת לך תמונות נוספות  שצולמו בטלפון .
שוב קצת צנרת, שרותים ואינטרפוצים וגם תמונה של שני חלונות המטבח לפני תחילת הטיח ואחת בדיוק כשמתחילים עם הטיח.
וגם אחת סתם בשביל הכיף של הטווס השכונתי ושני חתולי חצר."שלבים בהחלפת הגג והגלריה


"הי מרב
מה שלומך?
שולחת לך כמה עדכונים מאיתנו."
בוחרות ריפודים בהתכתבות "הסדר הוא : ארונות - משטח! כיור ! ברזים ורק בסוף בסוף אריחים 
צריך לבחור כיור לפני הזמנת המשטח! כדי שאיש המשטחים יוכל לעשות הכנה לכיור ( גם הארון מטבח צריך להיות מתוכנן לפי גודל הכיור!)" שולחת לי צילומי מציאות משוק יום שני בכרמיאל


"אין בעיה אני פה
איך נראה לך השידה הלבנה? אולי לחדר ילדים ? או רחצה שלכם?
מחר אני אבדוק איתה מידות ומחיר "


אני שולחת הדמייה של הקמין עם אופציה לסגירת הנישה שנוצרה ליד"לגבי קרמיקה במטבח, את יודעת שאני הולכת על הקיפולי נייר, אז אני לא רוצה ששום דבר יגע בהם, שום שקע חשמל לא" ישב בקרמיקה. אני שונאת שהשקעים יושבים בקרמיקה והורסים אותם."הקמין עם אריחי קיפולי הנייר מאחוריו - והבנייה לעצי ההסקה שויקטור ביצע "גובה 30 יהיה טוב במטבח גם? מה עושים מעל הגז?עולים יותר גבוה? ומתחת לחלונות צריך לחתוך יותר קטן את הקרמיקה" במידה והחלון יושב יותר נמוך ואין 30 ס"מ גובה מהשיש לחלון?"השידה שנבחרה בוינטאג'מניה -לפני ואחרי -יחד עם האריחים מ"טורקיז" הברז מ"מודי "והריצוף מ"נגב" -אקלקטים כבר אמרנו?
"אני אדבר אתך ביום ראשון לשאול מה שלומך...
שתהיה שבת מקסימה- ואם את כבר מבשלת במטבח החדש -אז תהנו !"שאלות לגבי היישום מלווה בצילומים -תמיד -חדר רחצה הורים -ריצוף דמויי צפחה-מדהים מדהים 


"הי מרב התחלנו לרצף את המקלחת, לבד. הריצוף מדהיםםםם. את הקרמיקה הלבנה למקלחון שזה בלטות מאורכות וצרות איך לשים? אחד מעל השני או בצורה של בריקים?"
הבית מתחיל להיות בית -חלק מהפריטים המדהימים של המשפחהאז ככה : הבית בעבודה כבר יותר משנה, הכל נעשה על ידי בעליו. אני נוסעת לשם בשבוע הבא להתחיל את הכיף של הסטיילינג והליטושים האחרונים. אני כל כך מתרגשת -הבית הראשון שלי בהתכתבות. 
4 תגובות:

 1. מקסים! זה תמיד מרגש לעצב ללקוחות את חלום חייהם.. אני בטוחה שהתוצאה תהיה מרהיבה!!
  מחכה בכיליון עיניים לראות תמונות

  השבמחק
 2. מרב!!!
  מדהים!
  איזה כייף של עבודה. ויופי יופי של רשומה!!

  השבמחק
 3. רק אנשים עם ראיה מיוחדת ויכולת דמיון יכולים לנהל ככה בית בהתכתבות. זכית.

  השבמחק

Blogger Wordpress Gadgets