יום שבת, 1 בספטמבר 2012

יום הבלוג הבינלאומי
פעם בשנה "נחגג" יום הבלוג .
ביום זה יש מנהג נהדר שבו כל בלוגר נוהג להמליץ על 5 בלוגים שהוא בוחר.
ראשית - החלטתי השנה להמליץ רק על בלוגים בעברית.
שנית -למען הגילוי הנאות -שלושה מהבלוגים שייכים לחברות טובות שלי, אחד מהם שייך למכרה טובה וקולגה מקסימה  ואחרון חרון חביב שייך ל..אין לי מושג -אבל הייתי שמחה להכיר 
בלוג מעצם היותו בלוג להבדיל מאתר אינטרנט -הוא מעין יומן אישי 
היסטוריה קטנה? חייבת הרי ...

ראשית -מקור המילה?   צרוף המילים מאנגלית של  Web (רשת) ו-Log (יומן).

המושג Weblog נהגה לראשונה ב-1997 על ידי Jorn Barger, ובא לתאר את התוכן שפרסם באתר שלו, בו ערך רישום (Log) של האינטרנט (Web) על ידי פרסום הפניות לידיעות שפורסמו באתרים אחרים ואת דעותיו לגביהם. ב-1999, החליט הגולש Peter Merholz להגות את המושג כ-Wee Blog, או Blog בקיצור.
כיום נהוג לכנות Blog אתר אינטרנט ובו רשומות (באנגלית Posts) המתארות דעות, קישורים ורישומי יומן אישי המסודרים בסדר כרונולוגי, מהחדש לישן, בסגנון של יומן.  מרבית הבלוגים מאפשרים לקוראים להגיב בתחתית כל רשומה, וכך מאפשרים לקיים שיחה בין כותב עיקרי למספר כותבי משנה המגיבים לרשומות, אשר בתורן נקראות על ידי מספר בלתי מוגבל של קוראים. בנוסף, צורת רישום זו מאפשרת לבלוגרים (Bloggers, כותבי הבלוג) לדווח בזמן אמת על אירועים שונים, בדומה לעיתונאים, וזאת בניגוד לאתרי אינטרנט גדולים הנוטים להיות איטיים יותר בקצב התעדכנות שלהם (Anderson, 2007).

וכעת להמלצותיי :

בלוג האוכל של הגרגרנית

צילום -הגרגרנית 


בלוג הצילום של סיון אסקיו


צילום סיון אסקיו 


בלוג העיצוב של חדוה קלינהנדלר 

מתוך הבלוג  http://roomsandwords.co.il/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA/ בלוג ה " הרבה דברים וקשה לעשות בהם סדר טבלאי, בעיני גם לא צריך." ( ציטוט מהבלוג)
   של לימור שיפוני " מאחורי השיח"


מתוך הבלוג של לימוראחרו חביב והיחיד שאת היוצרת שלו אני לא מכירה בכלל הוא "קואלת   ספרים"

מתוך הבלוגתהנו
3 תגובות:

Blogger Wordpress Gadgets