יום שישי, 15 בנובמבר 2013

נגה, נחמה, סגולה, רוחמה ושאר הבנות


אני אוהבת היסטוריה.
אני אוהבת את תל-אביב בעיקר את הדרום-זה שעדיין לא נטרף על ידי כרישי נדל"ן מזהי פוטנציילים. גרתי בדרום העיר שנים רבות, אני חושבת שהייתי האימא היחידה שהסתובבה עם עגלה ונכנסה לחנויות ברגים ובתי מלאכה. כמובן שהיום המצב שונה ואזור הדרום מלא בתי קפה היפסטרים וילדים רכים ממלאים את הככרות בקולות צהלה. כשאני גידלתי פה ילדה הייתי הולכת למרכז סוזאן דלל על מנת להרגיש קצת פחות דרום העיר. 

חלק משורשי העבותים ורבי הדורות נמצאים בדרום תל אביב: סבא של אמי עלה לישראל בשנת 1875 ליפו ומאוחר יותר נוה צדק. אני מאמינה כי חלק מאהבתי לדרום העיר טמונה בשורשים אלו.
מצרפת פיסת מידע קטנה על ההיסטוריה המשפחתית שלי: 
כן כן זה סבא של אימא שלי (שנקראת על שם אשתו- מרגלית) והוא היה נגר אומן ובעל מפעל רהיטים ורהיטיו פארו בתי כנסת בכל הארץ  ובביניני היקב בראשון לציון וכל זה לקוח מהספר "אנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו" מאת דוד תדהר. ואני מאוד גאה בשורשי אלו שחלקם מין הסתם טמונים אצלי בגנים שהפכו אותי לקצת אומנית קצת אמנית קצת בעלת מלאכה קצת מעצבת הרבה בעלת דמיון ( סב סבי מצדה השני של אמי היה צורף אז..)


קישור לאינצקלופדיה 

ואחר כך נולדו לו תאומים : יעקוב שהיה סבי ותאומתו מרים שהתחתנה עם אבנר שלוש (הנה פה) וכמובן גם סיפור האהבה שלהם יכול לשמש תסריט( נערה צעירה ממשפחה אשכנזית שמתאהבת ב-לא עלינו בחור ממשפחה מזרחית ...בשלב מסויים עברה המשפחה לפתח תיקוה ומרים ואבנר היו נפגשים בסתר לאחר שהיו הולכים ברגל מפתח תיקוה לתל אביב ולהפך על מנת להיפגש) 
טוב אני יכולה להפליג בסיפור זה שעות ..

אז לעיניננו : 


כשסיון חברתי היקרה והצלמת המהממת ( בדיחה פרטית1#) אמרה לי שהיא מחפשת לוקיישן לצילומים שהוזמנו על ידי מאגזין אנגלי על אזור מתעורר בתל אביב -אמרתי לה שהולכים לצלם בנגה. סיון מצלמת בנגה למה נגה? כי נגה עדיין טמונה מוחבאת בתוך אזור מוסכים ובתי מלאכה קטנים,אז מהר לפני שגם היא תהפך לאתם יודעים מי. 

כי נגה משלבת בתוכה לפחות 4 סגנונות אדריכלות שעושים לי את זה ( נחשו אלו? תשובה בסוף הפוסט) 


חלק מסגנונות האדריכלות באזור כי לנגה יש שם מדליק ושמות הרחובות שלה הן השמות של כל הסבתות והדודות שלי.

כי בנגה יש חנויות וסטודיום קטנים ומעוצבים ולא פלצנים וסנובים עם אנשים חברותיים שלא ישר אומרים "לא לצלם" אלא שואלים אם אנחנו מקורס צילום ( בדיחה פרטית2#)


ברוקנטLa'Studioשלי דהרי 

נעמי מערבי 


כי נגה ( אמרה סיון) מזכירה את נוליטה הניו יורקית- והיא יודעת היא גרה שם. 


נוליטה -מנהטן -ניו יורק כי בנגה יש אחלה בתי קפה ואף מסעדה...עם אוכל ( טוב לדיאטה) ומדרכות פנויות  מכסאות שלא צריך ללכת על הכביש כמו באתם יודעים איפהCafeliXקזינו סן-רמו 

כי בנגה עדיין יש בינינים מספיק מוזנחים שכל קיר שלהם הוא עולם ומלואו וכל חצר פנימית היא עולם ומלואו וחצי.


כי בנגה יש ככרות כמו בארופה עם מזרקות קטנות ( ושם של בית קברות -אבל נותר- ראה ככר סגולה ) וכשהולכים שם בסתיו או בחורף רוצים לזרוק לשם מטבע ולבקש משאלה.כי יחד עם כל מה שכתבתי למעלה נגה היא במרחק יריקה מהרצל, סלמה, שדרות ירושליים, שוק הפשפשים, הים ( טוב זה לא פייר בתל אביב הכל קרוב לים)


אפילו ירוק מטופח יש פה -אולם התצוגה של קסטיאל 

יש גם צבע פה -קסטיאל 


אז אם ממש בא לכם לנגב חומוס, לתקן ת'מכונית, להיות תייר בשוק או ללכת ברגל לתחנת דלק כי אתה נתקע, שוב, בלי דלק ( בדיחה פרטית3#) אין לך שום בעיה.

קצת ליד בסלמה -חדרים 


כל הצילומים בפוסט: סיון אסקיו שחונכת אתר חדש -אז כנסו 

שכנעתי אתכם?

והסגנונות?
 • אקלקטי
 • עותומני
 • טמפלרי 
 • באוהאוס 

ומבטיחה לכתוב על כל אחד מהםאשמח לתגובות, שאלות, פרגונים ומילה טובה - מרב

11 תגובות:

 1. מלבב ומחשיק/עושה לי חשק

  השבמחק
 2. באמת יש שם כיכר עם מזרקה קטנה????

  השבמחק
 3. כן דפנה באמת -ואני אשמח לקחת אותך לשם -אם את לא מאמינה...

  השבמחק
 4. פעם ראשונה שזה קורה לי. אני אישה של טקסטים, אבל התמונות היו כאלה יפות, שהתקשיתי לקרוא! מקסים!!

  השבמחק

Blogger Wordpress Gadgets