יום רביעי, 6 ביוני 2012

La Foresteria סיציליה


ביום השלישי למסענו בסיציליה הגענו לבית הארחה של יקב פלנטה( לו הקדיש פוסט נפרד)  La Foresteria . כמה מילים על הסיציליאנים : ראשית אל תקראו לסיצילינים איטלקים ! מאוד מאוד מעליב. בנוסף אל תקראו לסיציליה איטליה! אהה וגם לא להגות את המילה מאפייה בקרבתם, לקח להם שנים להשתחרר מהתדמית של הסנדקים השולטים באי. הסיציליאנים הם אנשים חמים, מארחים שופעים ולדעתי ההבדל בינם לבין יושבי היבשת..היא העדינות והאדיבות, בקיצור, לדעתי אינטליגנציה רגשית תוכלו למצוא בסיציליה יותר מאשר ביבשת עצמה. 
וכל זאת למה אני מספרת לכם? מאחר ולכל מקום אליו הגענו התקבלנו בזרועות פתוחות, נכון שהיינו קבוצת בלוגריות ונכון שהיינו מגובים בבני ורותי דוברי האיטלקית שוטפת ונכון שהאנרגיה שלנו כקבוצה היתה שוברת קרח משלעצמה. כך שלמלון הגענו לאחר הביקור ביקב פלנטה ולאחר שנפתחו עבורו בערך 8 בקבוקים לטעימה על ידי Chiara Planeta קיארה פלנטה(די די יהיה פוסט נפרד..) סופר לנו כי ליקב יש מלון חדש שנחנך לא מזמן.אז שלא ניסע לראות?? המלון שוכן בעיר SAMBUCA דרומית לבירה פלרמו אזור שופע יקבים וכרמים.

הלובי המרכזי 


ריהוט העץ הכבד האופייני לאירופה יחד עם הנוף המדהים בחוץ ש"מקליל" את האווירה -השילוב המושלם קבלת הפנים לקבוצה וכמובן הגאווה ביין המקומי ( באמת שווה) נערכה לנו על ידי קריסטינה ג׳ונפרדו Cristina Gionfriddoגינת התבלינים

נו טוב, תבלינים..אוכל איטלקי...ברור שיש קשר. אבל גינות התבלינים בסיציליה פשוט מעוררות קנאה. גינת התבלינים במלון פשוט חולשת כמעט על כל השטח האחורי של המלון ובעצם מהווה גם את רוב רובה  של אדריכלות הנוף פה. אתם כבר תראו על מה אני מדברת בצילומים המלווים. לכל תבלין מוקדשת חלקה עצומה תחומה על ידי קורות עץ גדולות ומעבר ליופי המרהיב לריחות המשכרים, התבלינים הללו מוצאים את עצמם במטבח המלון כל יום .
בכל חלקת תבלינים חלוק נחל עליו כתוב שם התבלין -רעיון מדליק או מה? 

גינת התבלינים על רקע חדרי המלון 

פרחי המרווה משגעים בסגול שלהם 

ללא מילים הבריכה

בריכה, מקום עם מיים. לא פה. הבריכה  בLa Foresteria היא יותר ממאגר מיים מתוקים. היא תוכננה ונבנתה במקום הגבוה ביותר בשטח המלון, פני המיים נושקים לכרמים המרהיבים של אזור SAMBUCA והתחושה היא כאילו אתה והכרמים נמצאים באותו קו גובה. תכנון גאוני ומחושב שבעצם מביא לידי ביטוי את כל הקונספט של המקום. מלון בלב הטבע והירוק. 


החללים הציבוריים

ריהוט עתיק, דקדקנות בפרטים, קומפוזיציות מאוזנות. אחד מהחללים הציבורים שעומדים לרשות האורחים 

חלל נוסף, כמה מזמין ונעים וחמים הרגשה ביתית בזכות הצבעים השטיחים והריהוט הכמעט ביתי 

שולחן עץ ענק שנוצר כולו מגזע עץ אחד עומד מוכן לטעימות היין כשברקע חדר היין הנשמר בטמפרטורה המתאימה לו. 

ה' הוא בפרטים הקטנים 

חדר האוכל

אנחנו אולי המצאנו את הקיבוץ, אבל ארוחה משותפת של אורחי המלון בשולחן אחד גדול הוא קונספט ששמור לבתי מלון מעטים בעולם. חדר האוכל הארוך והמרשים , שימו לב לגופי התאורה המרשימים ולאריחים מתחת לשולחן -שוב הקרמיקה היחודית לסיציליה 

חדר האוכל משקיף אל המטבח הפתוח  ותורם לתחושת הביתיות " ביתנו הוא ביתך" 
 

המטבח

לב ליבו של כל בית הארחה בטח ובטח של זה האיטלקי. מאמאמיה איזה מטבח. נכון שהוא משקיף בחלון ענק על חדר האוכל ולכן הוא מחייב. אבל העיצוב של המטבח המדהים הזה, כמו כל העיצובים שראיתי לאורך המסע שערכנו בסיציליה, הוא לא מחייב, לא מעונב, לא פיינשמקרי בשום מקרה. פשוט, פשוט, פשוט- כמו שאני אוהבת את רוב הדברים בחיים שלי. והאיטלקים, נדמה לי כי פצחתי את סודם, יודעים להיות מתוחכמים בפשטותם ופשוטים בתחכומם. 


לא להאמין כי זהו מטבח תעשייתי לכל דבר, תודו שמזכיר מאוד מטבח ביתי גם עובדים פה

ושוב, האריחים הסיציליאנים, מה יותר פשוט מהם? אני תוהה כשאני משוטטת שעות עם לקוחותיי בין מאות דוגמאות האריחים בארץ

מטבח תעשייתי, אבל מעבר למשטחי הנירוסטה או האבן הנגרות כולה מעץ מלא 

אפילו קרשי החיתוך מהווים קומפוזיציה מושלמת ( ואני תוהה האם הצבעים השונים הם להפרדה בין חלבי לבשרי...)

עם יד על הלב : למי יש התעוזה להשתמש בחיפוי שכזה אצלו במטבח ?

נחזור רגע לעבודה...הבשר כמובן נקצץ ביד ולא במטחנת הבשר 

פינות ישיבה חוץ 

בהחלט ללא מילים, רק יכולה לספר שכשצילמתי את התמונות הללו, כל מה שיכולתי לחשוב היה " הנה את גם מצלמת את התמונות שאת תמיד רואה בבלוגים מצרפת, איטליה, ספרד, גם את פה !!! יאיאיאי" 

ללא מילים 1

ללא מילים 2

ללא מילים 3

ללא מילים 4

ללא מילים 5

2 תגובות:

Blogger Wordpress Gadgets